Lauko sienų šiltinimas

Šiltinimas poliuretano putomis iš vidaus
Kai nėra galimybių izoliuoti iš išorės, optimalus sprendimas – apšiltinti lauko sienas iš vidaus. Būtent senieji pastatai su vertingais arba paminklosaugos akiratin patekusiais fasadais ne retai prastai saugo šilumą, o apšiltinus juos iš vidaus, šį rodiklį galima pagerinti daugiau kaip 60%. Be to, izoliacijos įrengimo būdas yra palyginti nebrangus, nes galima apsieiti be pastolių ir apšiltinti vieną patalpą po kitos. Kadangi sienos vidinio paviršiaus temperatūra pakyla 2 – 4 laipsniais, tai teigiamai atsiliepia patalpos mikroklimatui.

Lauko sienos vidinė pusė purškimo būdu nesudėtingai padengiama poliuretano putomis. Greitai sukietėjęs izoliacinis sluoksnis uždengiamas vidaus apdailos medžiagomis. Tai gali būti gipso arba medienos plokštės, dekoratyvinis mūras ar apdailos tinkas. Dėl puikių net ir nedidelio storio poliuretano putų izoliacinių savybių netenkama santykinai nedaug gyvenamosios erdvės.

• lankstumas pasirenkant vidaus sienų apdailą
• greitas patalpų šiltinimo būdas
• nebūtina garo izoliacija
• santykinai maži erdvės nuostoliai

! Garo izoliacijos įrengimo būtinybė įvertinama atsižvelgiant į statybos fizikos, klimato arba regiono sąlygas ar statybos reglamento reikalavimus.


Išorinis šiltinimas po dekoratyviniu
paviršiniu tinku

Paprastai lauko sienos sudaro didžiąją pastatų išorinių paviršių dalį, per kuriuos šiluma gali išeiti beveik netrukdomai. Pro kvadratinį metrą neapšiltintos sienos per metus netenkama nuo 100 iki 150 kilovatvalandžių šildymo energijos. Šis kiekis apytiksliai atitinka nuo 10 iki 15 litrų krosnių kuro arba nuo 10 iki 15 kubinių metrų dujų. Apšiltinus iš lauko poliuretano putomis, šias sąnaudas galima sumažinti iki 90%.

Efektyviai sulaikančios šilumą purškiamosios putos atskirais sluoksniais negruntuojant purškiamos tiesiai ant nuo dulkių nuvalytos sienos. Sukietėjęs izoliacinis sluoksnis iš karto dengiamas specialiu pagrindui skirtu tinku, kuris sudarys sukibimą gerinantį pagrindą baigiamosios apdailos dekoratyviniam tinkui. Izoliacijos nereikės tvirtinti kaiščiais ar po tinku kloti audinį, kaip tai yra būtina įrenginėjant įprastas sistemas.

• laiką ir kaštus taupantis apdorojimas
• stiprinama sienų konstrukcija
• izoliacinis sluoksnis be šilumos tiltelių
• individuali dekoratyvinio tinko apdaila


Dvigubo mūro šiltinimas Termolitu iš lauko pusės

Daugelis pastatų vaizdo ar statybos kultūros sumetimais arba saugant juos nuo ekstremalių klimato sąlygų yra statomi renčiant dvigubo mūro sienas. Tam, kad tarp išorinio ir vidinio mūro esantis šaltas oras neatšaldytų lauko sienos ir neįtakotų neigiamai pastato energetinių sąnaudų, tuščia ertmė užpildoma izoliaciniu sluoksniu.

Šiltinant poliuretano putos (PUR) be siūlių sluoksniais purškiamos ant lauko sienos. Siekiant užtikrinti gerą izoliacinės medžiagos sukibimą būtina atkreipti dėmesį į tai, kad pagrindas būtų nuvalytas nuo dulkių ir sausas. Išorinė mūro siena, pvz., klinkerio, statybinio akmens arba tinkuoto mūro, atlieka išorinės apdailos dangos ir tuo pat metu apsauginio sluoksnio funkciją. Paprastai tarp izoliacinio sluoksnio ir išorinio mūro paliekamas nuo 3 iki 4 cm storio oro tarpas, kuriame pagal aplinkybes išdžiūna įsiskverbusi drėgmė arba lietaus vanduo.

• užtikrinta statybinių konstrukcijų apsauga
• individuali fasado apdaila
• atsparumas atmosferos reiškiniams ir puvimui
• atsparumas drėgmei


Išorinis šiltinimas už pakabinamo fasado

Šiltinti pastatus už pakabinamo fasado arba vėdinamos apdailos iš lauko pusės galima tiek vykdant naują statybą, tiek ir sanuojant senus pastatus. Pakabinamas fasadas saugo išorines statybines konstrukcijas nuo atmosferos reiškinių poveikio ir, atlikdamas dekoratyvinės fasado dangos funkcija, suteikia didesnę kūrybinę laisvę.

Renčiant pakabinamą fasadą iš pradžių lauko sienoje įtvirtinamos metalinės sienos tvirtinimo dalys. Vėliau siena apipurškiama šiltinamąja medžiaga Termolitas. Priklausomai nuo pasirinktos dangos, iš medienos arba aliuminio profilių įrengiamas vertikalus laikantis karkasas, prie kurio ir tvirtinamas pakabinamas fasadas. Tarp pastarojo ir izoliacijos sluoksnio reikėtų palikti nuo 2 iki 4 cm storio oro tarpą, kuris leistų išdžiūti per plokščių siūles įsiskverbusiam lietaus vandeniui ir pašalintų iš vidaus į išorę difuzinius vandens garus.

• gera lauko sienos apsauga nuo atmosferos reiškinių
• fasado įrengimo įvairovė
• didesnis komfortas name
• nekyla techninių problemų dėl drėgmės


Medinių karkasinių pastatų šiltinimas iš vidaus

JAV ar Didžiojoje Britanijoje įprastų medinių karkasinių namų statyba iš esmės yra pagrįsta karkasinės statybos principu. Tuo tarpu, kai Jungtinėse Valstijose visas pastatas yra iš medžio, Europoje statomi namai paprastai iš išorės apmūrijami dekoratyviniu klinkeriu. Išorinė danga visų pirma yra skirta apsaugoti nuo atmosferinių reiškinių ir neišsiskirti iš įprasto kraštui vaizdo.
Abiem atvejais surenčiama medinio rėmo pavidalo laikančioji konstrukcija. Šilumos izoliacijos tikslu tuščios ertmės tarp vertikalių medienos tašų iš vidaus nupurškiamos Termolito poliuretano putomis. Čia nedidelis medžiagos šilumos laidumas suteikia vienareikšmį pranašumą, kadangi nepaisant nedidelio sienų storio pasiekiamas santykinai didelis izoliacijos efektas. Sukietėjusios purškiamosios putos užtikrina papildomą visos medinio karkaso konstrukcijos tvirtumą ir stabilumą. Vėdinimo tikslu tarp išorinės mūro apdailos ir apšiltinto medinio karkaso būtina palikti oro tarpą.

• vietą taupanti sienų konstrukcija
• greitas surinkimas ir apšiltinimas
• individuali fasado apdaila
• nereikia papildomai sandarinti

Šlaitinio stogo šiltinimas

Stogo šiltinimas tarp gegnių iš vidaus

Energijos kaštų brangimo ir gyvenamojo ploto deficito laikais vietoje nepanaudotų pastogių vis dažniau įrengiamos gyvenamosios erdvės. Kadangi stogo dangos nuimti dažniausiai nereikia, šiltinimas tarp gegnių yra nebrangus ir nepriklausantis nuo oro sąlygų efektyvus energiją taupantis stogo šiltinimo sprendimas.

Kadangi senesnių pastatų gegnės paprastai sudaro vos 10-14 cm gylį, siekiant patenkinti šiandien keliamus šilumos izoliacijos reikalavimus, įprastų šiltinimo medžiagų storio tarp esamų gegnių dažnai nepakanka. Turint omenyje, kad šiltinimo technologija Termolitas pasižymi ypač mažu šilumos laidumu ir aukštu izoliacijos lygiu esant nedideliam storiui, galima išvengti brangaus ir didelių laiko sąnaudų reikalaujančio gegnių dvigubinimo. Pritaikius pasiteisinusią Elastogran purškiamųjų putų technologiją, Termolitas nesudėtingai ir apsieinant be varginančių pjaustymo darbų užpurškiamas tarp medinių gegnių. Taip įrengiamas tvirtas ir efektyviai šilumą izoliuojantis putų sluoksnis, neturintis naudojant įprastas izoliacines medžiagas neišvengiamų energijos nuostolius sąlygojančių siūlių.

• nebūtina įrengti garo izoliaciją
• besiūlis šiltinimas ir mažiau šilumos tiltelių
• išvengiama varginančio izoliacinės medžiagos pjaustymo
• nepriklausantis nuo oro sąlygų ir greitas įrengimas

! Garo izoliacijos įrengimo būtinybė įvertinama atsi-žvelgiant į statybos fizikos, klimato arba regiono sąlygas ar statybos reglamento reikalavimus.


Stogo šiltinimas ant gegnių iš lauko pusės

Šiltinimu ant gegnių vadinamas šilumos izoliacijos įrengimas virš gegnių. Čia izoliacija virš gegnių klojama iš lauko pusės. Tik tuomet dengiamas stogas, o gegnės ir medžio apkala iš vidaus gali likti neuždengti. Šiltinimas ant gegnių yra pranašesnis tuo atveju, kai energijos taupymo sumetimais būtina atlikti stogo sanavimo darbus ir iš naujo uždengti stogą, o pastogė yra gyvenama.

Panašiai kaip ir ištisinio šlaitinio stogo šiltinimo atveju, izoliacija dedama tiesiai ant prie gegnių pritvirtintos apkalos. Kadangi išoriniam šiltinimo medžiagos sluoksniui tenka atlaikyti ekstremalius temperatūros svyravimus, formos ir tūrio stabilumas padeda išvengti pagal aplinkybes susidarančių įtrūkimų ar deformacijos.

• besiūlė ir ištisinė šilumos izoliacija
• šilumos izoliacija be šilumos tiltelių
• atliekami darbai netrikdo gyvenimo sąlygų
• didelis izol. efektyvumas kintamo šilumos storio dėka

! Garo izoliacijos įrengimo būtinybė įvertinama atsi-žvelgiant į statybos fizikos, klimato arba regiono sąlygas ar statybos reglamento reikalavimus.


Monolitinių šlaitinių stogų šiltinimas

Monolitinius stogus paprastai sudaro šlaitinės lauko sienos, tad jiems yra būdingos visos su tuo susijusios statybos fizikos savybės. Statytojas per trumpą laiką surenka pačių įvairiausių formų stogą tiesiog statybos aikštelėje, naudodamas iš anksto surinktus elementus. Kadangi monolitiniai stogai paprastai įrengiami iš betono arba akytojo betono, jie yra pranašesni priešgaisrinės saugos ir techninės triukšmo izoliacijos atžvilgiu, nes efektyviai sulaiko gatvės ar lėktuvų skleidžiamą triukšmą ir užtikrina didžiausią atsparumą ugniai. Kiti dėmesio verti aspektai yra didelis saugumas siaučiant vėtroms ir apsauga nuo vasariškos kaitros, kuri dėl iš lauko pusės įrengtos izoliacijos užtikrina po stogu esančiose patalpose malonų mikroklimatą.

Purškiamosios putos paprastai, greitai ir nesudėtingai užpurškiamos ant nuvalyto nuo dulkių ir sauso stogo paviršiaus. Įrengti garo izoliaciją tarp monolitinio stogo ir šiltinamojo sluoksnio nėra būtina.

• malonus patalpų mikroklimatas
• apsauga nuo vasariškos kaitros
• geresnė triukšmo ir priešgaisrinė apsauga
• stogo konstrukcija be šilumos tiltelių

Plokščiojo stogo šiltinimas

Monolitinių plokščiųjų stogų šiltinimas

Naujos statybos plokščiųjų stogų šiltinimas ir senų pastatų plokščiaisiais stogais sanavimas yra pagrindinės poliuretano (PUR) purškiamųjų putų taikymo sritys. Plokščiųjų stogų šiltinimas kelia aukštus reikalavimus izoliacinei medžiagai, kadangi stogo paviršius privalo būti atsparus įvairiausio pobūdžio poveikiams, tokiems kaip ekstremalūs temperatūros svyravimai, sniego, kritulių ir vėjo apkrovos.

Patirtis rodo, kad palyginus su įprastais šiltinimo būdais, stogo izoliavimas leidžia sutaupyti iki 80% laiko sąnaudų ir iki 50% investicijų. Šis metodas padeda be problemų izoliuoti kritines ir nepasiekiamas vietas ties šviesos kupolais ar parapetais. Putas nesudėtingai užpurkšite ir ant esamų senų bituminių dangos juostų. Vos per kelias minutes izoliacinės putos sukietėja ir danga yra tinkama lipti ant jos. Lieka tik padengti ją apsauginių sluoksniu nuo UV poveikio iš gausaus atestuotų UV apsaugos produktų asortimento.

• paprasta ir besiūlė kritinių vietų izoliacija
• tinka beveik visiems pagrindams
• ekonomiškas ir greitas įrengimas
• ilgaamžiškumas ir atsparumas puvimui

! Garo izoliacijos įrengimo būtinybė įvertinama atsi-žvelgiant į statybos fizikos, klimato arba regiono sąlygas ar statybos reglamento reikalavimus.


Pramoninių lengvų konstrukcijų
plokščiųjų stogų šiltinimas

Kaip ir monolitinių plokščiųjų stogų izoliavimas, pramoninių stogų šiltinimas priskiriamas tradiciniams taikymo atvejams. Sandėlių, gamybos cechų, mugių paviljonų ar sporto salių stogai paprastai įrengiami iš trapecijos formos plieno profilių, kurių žingsnis yra santykinai didelis. Tam, kad lengvos stogo konstrukcijos galėtų išlaikyti papildomas sniego, vėjo ir lietaus apkrovas, joms būtina naudoti lengvą izoliacinę medžiagą.

Puikių techninių įrengimo savybių dėka plieno profilius galima padengti putų poliuretanu be siūlių, t.y. tiesiai lovio formos pagilėjimuose. Po to izoliacinį sluoksnį belieka tik padengti UV apsauginiu sluoksniu. Įrengti garo izoliaciją, nuolydžio monolitą arba kitas papildomas medžiagas nėra būtina, todėl taupomas vertingas laikas ir kaštai.

• nedidelis izoliacinių putų svoris
• be tarpų prisitaiko prie visų profilio formų
• vidutinis mašinos našumas iki 1000m2 per dieną
• atsparumas gniuždymui, stabilus tūris ir forma

Tarpaukštinių perdangų šiltinimas

Viršutinės tarpaukštinės perdangos
paviršinis grindų šiltinimas

Viršutinės tarpaukštinės perdangos šiltinimas yra paprasčiausias ir pigiausias sprendimas atliekant pastato gyvenamųjų erdvių viršutinės dalies energetinį sanavimą. T.y. tuomet, kai pastogė yra nešildoma arba kai ketinama ją įrenginėti. Šiuo atveju nebūtina šiltinti stogo šlaitų. Izoliacinis sluoksnis įrengiamas be vėdinimo ir turėtų kuo sandariau uždengti šiltinamą perdangą, kad užkirstų kelią oro kaitai tarp šiltų gyvenamųjų patalpų ir vėsios pastogės.

Šiltinant pastogės grindis be orui nelaidaus paviršiaus, poliuiretano putas galima purkšti tiesiai ant sauso, nuvalyto nuo dulkių ir pelėsių grindų paviršiaus. Taikant Elastogran purškiamųjų putų metodą putomis nesunkiai galima izoliuoti tokias sudėtingas ir nepasiekiamas vietas, kaip židinių dūmtraukius, slenksčius, tarpatramius ar vamzdynus. Jeigu pastogės grindimis priežiūros tikslu bus vaikštoma arba pastogė naudojama daiktams laikyti, jas papildomai galima iškloti tarpusavyje nesurištomis drožlių plokštėmis.

• nereikalingas orui nelaidus paviršius (garo izoliacija)
• nebrangus darbų atlikimas
• be tarpų priglunda prie pagrindo
• nevėdinamas izoliacinis sluoksnis

Grindų apšiltinimas

Šildomų grindų šiltinimas iš viršaus

Įrengiant šildomas grindis pravartu apšiltinti jas aukščiau grindų perdangos plokštės. Izoliacinis sluoksnis pastato viduje atskiria šildomas patalpas nuo nešildomų ir taip sumažina brangios šildymo energijos nuostolius. Šildomų grindų šiltinimas iš viršaus yra pranašesnis net ir tuomet, kai yra šiltinamos tik laikas nuo laiko naudojamos patalpos, nes „šaltos“ grindys greičiau įšyla, o šiluma neatiduodama grindų perdangos plokštei.

Kaip ir šiltinant pastogės grindis, sausos ir nuvalytos nuo dulkių grindys yra paprasčiausiai padengiamos purškiamosiomis putomis. Putomis galima nesudėtingai ir greitai izoliuoti vamzdelius, vandentiekio, šildymo ar elektros instaliaciją. Putoms greitai sukietėjus, klojamas šildymo sistemos paklotas ir šildymo vamzdeliai, paklotą nuo šiltinamojo sluoksnio atskiriant folija.

Ypač atsparios gniuždymui poliuretano (PUR) putos net ir nuolatinės šildymo sistemos pakloto apkrovos atveju užtikrina tvirtą pagrindą, pasižymintį puikiomis izoliacinėmis savybėmis.

• ilgalaikė stabili izoliacija
• nesideformuoja ir nesiraukšlėja
• plonas izoliacinis sluoksnis užtikrina didelį izoliacinį efektą
• santykinai nesudėtinga grindų struktūra

Rūsio perdangų apšiltinimas

Rūsio perdangų šiltinimas iš apačios

Buto grindys pirmajame aukšte būna vėsios, jeigu rūsio perdanga nėra izoliuota nuo nešildomo rūsio. Žemos temperatūros perdangos viršutinėje dalyje sąlygoja didelius energijos nuostolius, o kartais net ir pelėsių susidarymą. Šią problemą nesunkiai išspręsite apšiltinę rūsio perdangą iš apačios.

Elastogran purškiamųjų putų sistemos dėka rūsio perdangą galima izoliuoti apsieinant be brangių po ja įrengiamų konstrukcijų ir tokių varginančių parengiamųjų darbų, kaip kaiščių arba varžtų tvirtinimas. Į izoliacinį sluoksnį nesunkiai galima integruoti net vamzdynus bei vandentiekio, šildymo sistemos ar elektros instaliacijas. Poliuretano putomis Termolitas, taip pat galima ekonomiškai ir greitai izoliuoti nelygumus, pvz., senuose skiautiniuose rūsiuose. Kadangi, priešingai nei taikant įprastus šiltinimo būdus, šiltinimas atliekamas be siūlių ir tarpų, įrengiant šiltinamąjį sluoksnį nelieka pavojaus, kad šaltas oras pateks tarp šiltinamojo sluoksnio ir perdangos ir taip sumažins šiltinimo efektą.

• užkerta kelią pelėsio susidarymui
• tinka nelygumams ir skliautams
• nereikia gręžti, tvirtinti kaiščių arba varžtų
• izoliacija be tarpu po vamzdžiais arba instaliacija

Stogo ir sienų šiltinimas

Gyvulininkystės ir agrarinės paskirties
statinių šiltinimas iš vidaus

Tokiems agrarinės paskirties statiniams, kaip tvartai, daržinės arba sandėliai, tenka didelės apkrovos. Pastato konstrukciją veikia gyvulių išskiriamos dujos ir išskyros, žemės ūkio paskirties transporto priemonių išmetamosios dujos bei didelė oro drėgmė ir vandens kondensatas. Be to, dar prisideda ir išorinis atmosferos reiškinių – audrų, kritulių, sniego, krušos ir kaitros – poveikis.

Galinti sudominti žemės ūkio įmones šiltinamoji medžiaga turėtų būti atspari perdėtai didelėms apkrovoms ir, savaime suprantama, nebūti brangi.

Naudojant purškiamąsias putas Termolitas, bet kokią įmanomą išorinę geometriją ir stogą galima apšiltinti tiek iš vidaus, tiek ir iš lauko pusės. Sukietėjusi medžiaga efektyviai apsaugo nuo skersvėjo, o kompaktiškas ir besiūlis šiltinamasis sluoksnis sutvirtina pastato laikančiąsias konstrukcijas. Taip Termolitas pailgina statybos konstrukcijų tarnavimo laiką ir prisideda prie jų vertės išsaugojimo.

• be siūlių prisitaiko prie bet kokios geometrijos
• sustiprina statinio konstrukciją
• nekenkia fiziologijai
• greitas ir ekonomiškas įrengimas