Lyginant su kitomis namo konstrukcijomis, sienos yra ta namo dalis, kuri labiausiai išleidžia šilumą. O kadangi išorinės sienos užima nemažą plotą, jas būtina šiltinti. Žinoma galima šildytis įvairių prietaisų pagalba, tačiau manome, kad geriau vieną kartą pasirūpinti kokybiška termoizoliacija, nei pastoviai mokėti už elektrą ir dujas,vežti į namus tonas dyzelinio kuro.

Sienų šiltinimą galima būtų skirstyti į dvi dalis-išorinį ir vidinį.

Sienų šiltinimas iš vidaus

Šiltinti išorines sienas iš vidaus galima, tačiau reikia atkreipti dėmesį į kelis neigiamus momentus:

•    Patalpų ploto sumažėjimas;
•    Vidinės apdailos būtinumas;
•    Būtinumas perkelti radiatorius;
•    Šiltinimo ir vidinės apdailos darbų metu negalimas naudojimasis ir gyvenimas patalpose;
•    Šilumos nutekėjimo sumažėjimas nuo 10 iki 15%;

Teigiamas dalykas yra tas, kad tokio pobūdžio šiltinimas nepareikalaus iš jūsų papildomų pasiruošimo darbų (dalinio fasado demontavimo, paviršių uždengimo ir pan.).

Pabaigus šiltinti sienas iš vidaus, visada kyla klausimas apie tolimesnę apšiltintų sienų apdailą. Šie darbai gali būti atlikti dviem būdais:

1.Sienų padengimas pagal iš anksto nustatytą karkasą. Padengimui paprastai naudojama: gipsokartono, medinės ar plastikinės plokštės, įvairios kitos medžiagos.
2.Paviršiaus tinkavimas cemento-smėlio ar gipso mišiniu tinkavimui. Priklausomai nuo naudojamo tinko, reikia pasirinkti tinkamą gruntavimo medžiagą.

Abu būdai turi savų pliusų ir minusų. Sienų tinkavimas minimaliai „suėda“ naudingą plotą palyginus su plokštėmis, tačiau pats tinkavimo procesas yra „purvinesnis“ ir ilgesnis. Jei kalbėsim apie išlaidas, abu būdai panašūs ir individualūs.

Sienų šiltinimas iš išorės

Daug labiau paplitęs ir efektyvesnis yra sienų šiltinimas iš lauko pusės.Šis išorinių sienų šiltinimo būdas leidžia išsaugoti šilumą viduje ir nesumažina vidaus patalpų ploto. Vienas iš svarbiausių tokio sienų šiltinimo būdo privalumų – išorinės sienos labiau akumuliuoja šilumą. Jei apšiltinsime sieną iš lauko pusės, tai ji atvės 6 kartus lėčiau, nei siena apšiltinta iš vidaus. Siena apšiltinta iš išorės kaupia šilumą (krosnies efektas) ir sienose susidaro palanki žmogui temperatūra (+18оС). Sienų šiltinimas iš lauko pusės turi daug privalumų:

1.    Sienos apsauga nuo atmosferinių reiškinių (sniego, lietaus, šalčio ir kaitros);
2.    Siena neperdrėksta, nes jos neveikia krituliai ir lauko drėgmė;
3.    Nesikaupia drėgmė, tad neatsiranda pelėsis ir grybelis;
4.    Sienų šiltinimas poliuretano putomis leidžia išvengti naujų sienos suskilimų ir dėka savo prasiskverbiančių savybių padidina jau esamos sienos apdailos tvirtumą;
5.    Formuoja komfortišką ir palankų patalpų mikroklimatą;

Medinio, karkasinio, rąstinio ir kitų tipų namo sienų šiltinimą iš išorės galima padalinti į šias sistemas:

1.    Šiltinimo sistema su apsauginiu-dekoratyviniu ekranu (pakabinamo fasado apdaila);
2.    Šiltinimo sistema tinkuojant fasadą;
3.    Šiltinimo sistema su vėliau einančia apdaila (naudojamos apdailos plytos, akmuo ir pan.);

Kiekvienas iš aukščiau paminėtų šiltinimo būdų turi savo ypatumus, pliusus ir minusus. Apžvelgsime kiekvieną būdą atidžiau.
Sienų šiltinimo naudojant pakabinamo fasado apdailą privalumai:

1.Mažas poliuretano putų šiltintojo ir apdailos elementų svoris praktiškai nedidina apkrovos sienoms ir pamatams, tokiu būdu galima šiltinti bet kokias sienas ir pamatus.
2.Dėka didelio apdailos pasirinkimo, galima pasirinkti bet kokį patinkantį ir įperkamą fasadą.
3.Oro sluoksnis atsirandantis šiltinant sienas, tarnauja papildomu šilumą saugančiu sluoksniu.
4.“Šlapių“ darbo procesų nebuvimas pagreitina darbus.
5.Darbus galima atlikinėti bet kokiu metų laiku.
6.Neribotas tarnavimo laikas.
7.Minimalios ekspluatacijos išlaidos.

Sienų tinkavimas yra ganėtinai ilgas ir brangus procesas. Naudojant ši metodą reikia atsižvelgti į mūsų klimato ypatumus. Reikia labai tiklsiai laikytis darbų atlikimo technologijos. Be to, reikia skirti itin didelį dėmesį tolimesniai tinko apsaugai nuo atmosferinių faktorių poveikio (drėgmės patekimo ant namo fasado). Nežiūrint aukščiau minėtų sunkumų, toks apdailos būdas leidžia įgyvendinti bet kokias architektūrines ir dizaino fantazijas. Be to, sienos apšiltintos šiuo metodu, labiau atsparios ugniai.

Fasado šiltinimas su vėliau atliekama apdaila- pats brangiausias ir ilgiausias. Darbas priklauso nuo metų laiko. Apdailos medžiagos priklausomos nuo krūvio tenkančio sienai ir pamatams. Tačiau prezentacinė išvaizda, ilgas ekspluatavimo laikas, puikios priešgaisrinės savybės ir tolimesnių išlaidų nebuvimas daro šį šiltinimo metodą patraukliu. O galimybė sumažinti išlaidas statant naują namą, stipriai sumažina didelėmis atrodančias išlaidas išorinių sienų šiltinimui.

Poliuretano putų naudojimas šiltinimui garantuoja pastovią ir hermetišką fasadų termoizoliaciją bet kokio tipo (rąstiniams, karkasiniams, mūriniams) namams. Dėka vientisos ir besiūlės struktūros poliuretano putos užtikrina puikia hidroizoliaciją ir taip leidžia sutaupyti. Poliuretano putų užpurškimo ant sienų technologija nereikalauja papildomų išlaidų pastoliams. Dėl savo tvirtumo, poliuretano putos suteikia papildomą tvirtumą ir sienoms. Dėl savo kibumo putos puikiai tinka bet kokiems paviršiams. Nepamirškite ir garso izoliacijos, kurią jus gaunate automatiškai ir be papildomų išlaidų.

Atsparumas cheminiams faktoriams, temperatūros svyravimams (-150°С + 220°С), grybeliams ir pelėsiams, ekologiškumas ir nedegumas, daro poliuretano putas nepamainoma medžiaga šiltinant išorines sienas.