- Kas tai per metodas ir kokia jo esmė?
- Metodo esmė yra konstrukcijų ir jų dalių termoizoliacija užpurškiant aukštos kokybės ir vienalytės poliuretano putų masės. Šio metodo unikalumas tas, kad efektyvią hidro ir termoizoliaciją galima išgauti iš karto, statybos ir remonto darbų metu.
- Kaip aplinkos faktoriai (temperatūra, drėgmė, krituliai) veikia užpurškimo kokybę?
- Putos pasižymi efektyviomis hidroizoliacinėmis savybėmis, todėl, jei apdorojamas paviršius bus drėgnas ar šlapias, pablogėja putų sukibimas su paviršiumi. Atmosferos slėgis ar aukšta temperatūra neturi jokio poveikio. Esant dideliam šalčiui putos tirštėja ir užpurškimas lėtėja, todėl sluoksnis tampa per storas. Idealiausios sąlygos šiltinimui - sausas oras ir aukštesnė nei +10oС temperatūra.
- Koks minimalus ir maksimalus purškiamo sluoksnio storis?
- Minimalus užpurškiamas sluoksni 15 mm. Efektyviausias storis ne mažiau 30-40 mm. Dėl maksimalaus storio klausimas nekorektiškas. Šiltintojo užduotis maksimaliai apšiltinti paviršius su minimalia produkto išeiga.
- Koks įmanomas maksimalus užpurškiamo ploto dydis?
- Čia nėra jokių apribojimų. Šio metodo privalumas vientisas ir besiūlis bet kokio dydžio ploto padengimas.
- Ar putos atitinka priešgaisrinius reikalavimus?
- Polimeriniai šiltintojai yra degios medžiagos. Degti pradeda prie 220-380oC t., o savaiminis užsidegimas įvyksta esant 460-480oC temperatūrai. Pagal savo degimo charakteristikas lenkia daugelį termoizoliatorių. Naudojant poliuretano putų užpurškimo metodą jokių apribojimų ir draudimų nėra. Poliuretano putom suteikta E degumo klasė. Žinoma, kad padengimas nuo ugnies apsaugančiais dažais pagerins poliuretano putų atsparumą ugniai. Tačiau, veikiamos aukštų temperatūrų (paprastai virš 280oC), bet kokios organinės medžiagos dega. Egzistuoja speciali ugniai atspari rūšis (į ją dedamas antipirinas), tačiau jos savikaina yra 2 kartus didesnė. Ši šiltintojo rūšis naudojama apšiltinant specialias technines patalpas.
- Ar sugeria drėgmę?
- Jei užpurkšti putas ant kokios nors medžiagos ir panardinti į vandenį, tai šiltintojas sugers tik 0,2 proc. savo apimties ir neišbrinks. Tai yra todėl, kad 95 proc. šiltintojo sudaro uždaros ląstelės, kurios užpildytos dujomis ir yra puikus hidroizoliatorius. Veikiamas drėgmės ir vandens šiltintojas nepraranda savo savybių.
- Ar galima naudoti poliuretano putų užpurškimo metodą kaip apsaugą nuo garų?
- Taip galima. Poliuretano putos yra puikus hidro, termo ir garų izoliatorius. Medžiaga puikiai praleidžia garus iš vidaus ir nepraleidžia jų į vidų. Jums nereikės papildomų apsaugos nuo garų sluoksnių.
- Kokiu būdu reikia paruošti norima apšiltinti paviršių ir kaip pasirinkti darbų laiką?
- Paviršius turi būti švarus, nuvalytas nuo dangų, linkusių sluoksniuotis.Poliuretano putų šiltintojas labai „kibus“, tačiau, jei jūsų paviršius nuplyš, tai izoliacijos sluoksnis nukris kartu su juo. Jei purškiame ant betono, tai reikia palaukti, kol jis visiškai išdžius. Jei betono paviršius nekokybiškas, tada jis prieš purškiant dar gruntuojamas. Pats šiltintojas po užpurškimo sustingsta per minutę ir paruoštas ekspluatacijai. Gaminti ir užpurkšti optimaliausia esant virš 15 laipsnių šilumos, medžiagos išeiga bus mažesnė.
- Kokio tankio poliuretano pūtų man reikia?
- Dažniausiai turima galvoje 30-40 kg/1m3 tankumas. Jei termoizoliatorius bus veikiamas krūvio, tai rekomenduojamas 45-60 kg/1m3 tankumas. Geriausiai patart galės mūsų specialistai pačioje darbo vietoje.
- Ar gaminate termoizoliatorius paruoštų naudojimui blokų ar plytų pavidalu?
- Užpurkšti galima ant bet kokios formos paviršiaus. Tad naudojant užpylimo įrangą galima gauti įvairių formų šiltintoją. Tačiau tokiu būdu gaminti ekonomiškai neefektyvu. Paprastai izoliacija purškimo metodu atliekama tiesiogiai darbų vietoje.
- Ar tiesa, kad termoizoliatorius veikiamas ultravioletinių spindulių suyra?
- ltravioletiniai spinduliai neigiamai veikia termoizoliatorių, bet taip neatsitinka per trumpą laiką. Tik per kelis metus, veikiant saulės spinduliams, suirs keli milimetrai ir tai tik tuo atveju, jei jis nenudažytas. Štai kodėl šiltintoją rekomenduojame padengti dažais, tiks bet kokie (aliejiniai, fasadiniai, nitro ir t.t.)
- Kokios adhezinės charakteristikos?
- 1. Aliuminis - 1,0 kg/cm2 2. Plienas, pluoštas - 1,5 kg/cm2 3. Medis - 1,5 kg/cm2 4. Ketus, cinkuota geležis – 2,0 kg/cm2 5. Betonas – 2,5 kg/cm2
- Kaip veikia apipurškiamą medžiagą putose esantis antipirinas?
- Žymiai padidėja termoizoliatoriaus ir paviršiaus atsparumas ugniai. Įvyksta paviršiaus konservavimas, deguonies nebuvimas padidina atsparumą ugniai.
- Kokios poliuretano putų hidroizoliacines savybes?
- Termoizoliatorius pasižymi didelėmis hirdoizoliacinėmis savybėmis, ir didėjant purškalo tankiui, šios savybės irgi gerėja. Termolitas putos išsaugo šias savybes iki 50 metų, net jei yra veikiamas didelių krūvių. Kai kuriais atvejais gali būti rekomenduojama naudoti papildomą hidroizoliacinį sluoksnį. Pvz.: tunelių, patalpų su didele drėgme (baseinų, skalbyklų) termoizoliacija. Taip pat apsaugo ir nuo garų.
- Ar apsaugo nuo triukšmo?
- Patalpų termoizoliacija purškimo metodu puikiai slopina išorės triukšmą. Putomis išpurškiamos ir ventiliacinės sistemos, kad sumažinti vibraciją ir ventiliatorių keliamą triukšmą.
- Ar Termolitas yra kenksmingas sveikatai?
- Technologija - tai skysto poliuretano putų užpurškimas. Europoje polimerinės medžiagos šiltinimui naudojamos jau daugiau nei 30 metų. Laboratoriniai tyrimai patvirtina šiltintojo ekologinį saugumą žmogui ir aplinkai. Tai švarus produktas - net veikiamas aukštų temperatūrų jis neišskiria kenksmingų medžiagų. Pati šiltintojo medžiaga yra atspari cheminėms medžiagoms ir jų reakcijoms naudojimo metu. Nėra jokių apribojimų šiltintojo naudojimui gyvenamose patalpose, miegamuosiuose ir vaikų kambariuose. Taip pat rekomenduotinas šaldytuvų kameroms, saugykloms, šiltnamiams.
- Kaip veikia šiltintojo charakteristikas temperatūros svyravimai?
- Šis metodas rekomenduojamas pastatų ir magistralių termoizoliacijai amžino įšalo teritorijose. Rekomenduojamas temperatūrinis režimas ekspluatacijai nuo -60 iki +100oC, tačiau medžiaga atlaiko ir dar didesnius svyravimus. Negatyvų poveikį turi tik ultravioletiniai (tiesioginiai) saulės spinduliai, tačiau net patys paprasčiausi dažai patikimai nuo to apsaugo.
- Kokias mechanines apkrovas išlaiko?
- Termoizoliatorius išlaiko dideles apkrovas ir įtampas (prie nuo 470 kPa iki 1,1 mPa spaudimo deformuojasi ne daugiau 5 proc.). Šiltintoją naudoja automobilinių kelių, geležinkelio magistralių, pastatų fundamentui apšiltinti.
- Kur naudoja?
- Mūsų puslapyje yra visa būtina medžiaga, kurioje smulkiai aprašytos metodo naudojimo sritys.
- Koks ekonominis jūsų metodo efektyvumas, lyginant su kitomis šiltintojų rūšimis?
- Ekonominis efektyvumas priklauso ne tiek nuo šiltinimo medžiagos charakteristikų, kiek nuo daugelio kitų išorinių faktorių ir užsibrėžtų tikslų. Šis metodas orientuotas į ilgaamžiškumą (iki 30 metų). Ekonominė nauda išryškės apmokant sumažėjusias šildymo sąskaitas ir pan. Pavyzdžiui, šiltinimas min. vata yra pigesnis būdas, nei užpurškimas, tačiau min.vatos izoliatoriai greitai suyra veikiami aplinkos, reikalauja papildomų remonto ir ekspluatacinių išlaidų.
- Ar galima šį metodą naudoti sienų ir grindų išlyginimui?
- Jei jūs norite putomis pakeisti betonavimo cementą, tai negalima. Tačiau besiūlis metodas užpildo įtrūkimus ir tuštumas, tad nebereikia įdealaus betonavimo. Rekomenduojama išvalyti purškiamus paviršius nuo purvo ir nestabilių plotų (atsisluoksniuojantys dažai, tinkas).
- Ar izoliatorius padarytas darbų vietoje geresnis, nei šiltintojai pagaminti gamyklose?
- Visų pirma, termoizoliatorius nėra gaminamas remonto ir statybinių darbų vietoje. Cheminės dalys gaminamos techninėse gamyklose. Darbų vietoje vyksta tik cheminių medžiagų maišymas aukšto slėgio pagalba ir taip gaunamas skystos purškiamos poliuretano putos. Reikia pažymėti, kad norint gauti kokybišką termoizoliatorių, įranga turi būti kokybiška. Turi būti naudojami žinomų firmų aukšto slėgio aparatai.
- Kokiu būdu pigiai apšiltinti namo sienas iš plytų, nedarant kapitalinio remonto?
- Užpurškiamos nešančios sienos, o vėliau jos padengiamos apdailos medžiagomis. Užpurškimo sluoksnio storis 50-100 mm, priklausomai nuo klimato zonos. Metodas idealiai tinka bet kokioms sienoms (betono, granito, medinėms, blokinėms).
- Ar galima naudoti šiltintoją plokštėms?
- Taip. Purkšti galima ant bet kokios medžiagos.
- Ką reiškia - Termolitas tarnavimo laikas iki 50 metų?
- Termoizoliatorius, išgautas užpurškiant poliuretano putas, nepraranda savo savybių naudojant jį 30-50 metų laikotarpyje.
- Ar jau ilgai rinkoje naudojama purškiama putų izoliacija?
- Beveik 4 dešimtmečius. Tai izoliacija, kuri greitai įsitvirtino komercinėje ir industrinėje pramonėje. Ji naudojama užpildyti sofos pagalvėlių, automobilių skydus, kilimus, apmušalus ir tt. Ji idealiai tinka rezervuarų, cisternų, šaldytuvų, traktorių, priekabų ir kt. užpildymui.
- Kodėl toks didelis susidomėjimas šio tipo izoliacija?
- Tai paprasta! Izoliacija atsiperka. Visi planuoja savo finansinę padėtį ateičiai, o izoliacija leidžia ateityje sutaupyti, bei nereikalauja didelių instaliavimo išlaidų. Be to ir putų pramonė padarė didelę pažangą: keitė cheminę sudėti, padidino šiltinimo putų ilgaamžiškumą.
- Kokia yra apšiltinimo procedūra?
- Naudodami specialiai sukurtą purkštuvą, montuotojas purškia ar įleidžia masę ant sienų, arba tarp jų paviršių. Tuomet masės putos įkietina akytojo plastiko medžiagą, kurių sudėtyje yra mažos šilumos laidumo dujų.
- Kokie yra šiluminės izoliacijos privalumai?
- Purškiamų putų izoliacija pasižymi aukščiausios izoliacijos verte . Gerai kontroliuoja karšto, bei šalto oro temperatūrą. Purškiamų putų izoliacija leidžia gerai išlaikyti šilumą, taip pat suteikia galimybę namų savininkams papildomai sutaupyti išlaidas oro kondicionavimui, kurios paprastai yra didesnės nei sąskaitos už šildymą.
- Kokie yra purškiamų putų, oro filtravimo sistemų ir recirkuliacinių garų barjerų privalumai?
- Izoliacija sumažina oro infiltraciją į ertmės formų ir sandarinimo aplink sienas funkciją. Sumažina oro nutekėjimo riziką, kai oro nuotėkis gali įvykti aplink vamzdžius, langų ir durų apdailą. Putų izoliacija sandarina ertmes ir sumažina oro nuotekius.
- Kokią įtaką purškiama putų izoliacija turi namų struktūriniam vientisumui?
- Purškimo putų izoliacija išlieka nelanksti. Tai reiškia, ji prideda namui konstrukcinio stiprumo, kartu pridedant jam labai mažai svorio. Kieta ir tvirta putų danga suteikia garso izoliacija, vamzdžių sandarumą ir atsparumą išoriniams veiksniams, apsaugo nuo įtrūkimų, bei nepageidaujamų kvapų.
- Ar izoliacija atitinka statybos kodeksus ir priešgaisrinės saugos reikalavimus?
- Purškiamų putų izoliacija atitinka statybos normų reikalavimus ir pripažįstama visoje šalyje.
- Kaip pasiekti geriausių apšiltinimo rezultatų?
- Galutinis purškimo putų izoliacijos sistemos vientisumas ir kokybė priklauso nuo montuotojo patirties. Taip pat nuo tinkamo statinių projektavimo, specifikacijų, priežiūros, medžiagų parinkimo ir suderinamumo, konstrukcinių elementų padėties.