TERMOLITAS – termoizoliacinė sistema, sudaryta iš dviejų komponentų purškiamų putų mišinio. Priklausomai nuo panaudotos sistemos, yra gaunamas minkštas ATVIRŲ PORŲ (8–15 kg/m3) arba kietas UŽDARŲ PORŲ (35–60 kg/m3) PUTŲ POLIURETANAS (PUR), kuris yra puikus šilumos, vandens ir garso izoliatorius, su atvira arba uždara ląstelių struktūra. Dėl puikių techninių parametrų jo naudojimas sparčiai vystosi visame pasaulyje. Puikios izoliacinės savybės, gaunamos dėl besiūlės technologijos, kuri pašalina šilumos tiltus ir sudaro galimybes izoliuoti sunkiai pasiekiamas vietas ir dalis, ribojančias oro praėjimą per pastato konstrukcijas. Putų poliuretanas dėl jo ekologiškumo ir ekonominio naudingumo neabejotinai yra ateities izoliacinė medžiaga. Šiluminė paviršių izoliacija statybose atliekama putų poliuretano (PUR) purškimo metodu.

Sienų, stogų, gyvenamųjų ir gamybinių patalpų grindų padengimas purškiamu putų poliuretanu naudojant nešiojama įrangą. Dviejų komponentų putų poliuretano šiluminės izoliacijos medžiaga leidžia dengti paviršius įvairaus storio besiūliais šiluminės izoliacijos sluoksniais.

Putų poliuretano izoliacijos technologija paremta unikaliomis fizikinėmis ir mechaninėmis šios medžiagos – poliuretano – savybėmis: mažiausias tarp šiuolaikinių šilumos izoliacijos medžiagų šiluminis laidumas, kuris, priklausomai nuo tankio, siekia λ=0,022-0,030 W/mK, tai reiškia minimalų izoliacijos storį. Šios putų poliuretano charakteristikos leidžia užtikrinti maksimalias šilumos ir energijos tausojimo charakteristikas plačios paskirties gamybinėse ir ūkinėse sistemose.

Purškiamų putų sistemos TERMOLITAS turi daug pranašumų:

• Galimybė naudoti statant naujus ir remontuojant senus pastatus;
• Atsparumo šalčiui / šilumai temperatūrų diapazonas – nuo –100 °С iki +130 °С;
• Sinchroninė hidroizoliacija, medžiaga nebijo drėgmės, t. y. nėra būtinybės dėti papildomų garų izoliacijos sluoksnių;
• Mažiau degus, palyginti su kitomis izoliacijos sistemomis;
• Didelis ilgaamžiškumas (putų poliuretano eksploatacijos ir charakteristikų išsaugojimo laikotarpis siekia daugiau kaip 30 metų);
• Mažas svoris ir jokios statybinių konstrukcijų apkrovos;
• Atsparumas mikroorganizmams, pelėsiams, puvimui;
• Izoliacija iš putų poliuretano yra monolitinė, besiūlė ir nesudaro šalčio tiltų;
• Geras sukibimas su įvairių rūšių paviršiais, galimybė remontuoti;
• Technologija neapsunkina ir sustiprina statybines konstrukcijas;
• Chemiškai atsparus silpnai rūgščioms nuosėdoms ir gamybiniams angliavandeniliams;
• Putų poliuretanas yra nekenksmingas ir nepavojingas žmogaus sveikatai.

Putų poliuretanas (PUR) turi unikalių savybių. Ši medžiaga nepūva ir yra atspari puvenų, plastifikatorių ir daugelio tirpiklių, tokių kaip degalai, dyzelinas, mineralinis aliejus, silpnų rūgščių ir šarmų tirpalų, dažų, klijų poveikiui. Be to, ši medžiaga yra ekologiškai švari ir nekenksminga. Putų poliuretanas savaime neužsidega. Akivaizdi šio izoliacijos produkto nauda: ilgalaikė energijos ekonomija, taip pat hidroizoliacija, atsparumas atvirai ugniai, geras sukibimas su statybinėmis medžiagomis, cheminis atsparumas, aukšta akustinė izoliacija.

Purškiamasis PUR pažangus statant naujus pastatus ar juos rekonstruojant.

Dėl medžiagos savybių putų poliuretano naudojimas yra ekonomiškai naudingas ir ekologiškas sprendimas.