TERMOLITAS yra purškiama šiltinimo ir izoliacijos sistema, paremta technologija, kai putų poliuretano komponentai sumaišomi su oru, ir taip gaunamas purškiamas aerozolis.

Putų poliuretano (PUR) purškimo technologija – tai dviejų komponentų, veikiamų aukšto slėgio, griežtai dozuotomis proporcijomis perdavimas į maišytuvą (purkštuvą), kur šie komponentai homogeniškai sumaišomi ir aerozolio pavidalu purškiami ant paviršiaus. Tokiu būdu sumaišyti nesuputoję komponentai plonu sluoksniu dengia paviršių. Po 1–3 sekundžių prasideda reakcija ir staigus (iki 100 kartų) putų apimties augimas. Po to putos sustingsta ir tokiu būdu formuojama monolitinė šilumos izoliacijos danga. Ši technologija leidžia dengti paviršius besiūliu šilumos izoliacijos sluoksniu, kuris tvirtai sukimba su paviršiumi net ir sunkiausiai prieinamose vietose arba ten, kur neįmanoma naudoti kitų šilumos izoliacinių medžiagų. Izoliuojamas paviršius padengiamas mišiniu naudojant specialią purškimo įrangą.

Padengus putų poliuretanu, atliekamas komponentų putinimas ir kietinimas (galutinis produktas yra ekologiškai švarus). Vidinių paviršių padengimas putų poliuretanu leidžia gerokai sumažinti patalpų ir aplinkos šilumokaitą, didinti šiluminių sistemų efektyvumą ir taupyti šilumos energiją. Sienų, stogų, gyvenamųjų ir gamybinių patalpų grindų padengimas purškiamu putų poliuretanu naudojant nešiojamą įrangą.

Putų poliuretanu padengti paviršiai pasižymi garso izoliacinėmis ir garso sugerties savybėmis. Tai labai sumažina triukšmo lygį gamybinėse patalpose ir neleidžia triukšmui iš išorės patekti į patalpas. PUR – efektyvi ir ekologiška šilumos izoliacinė technologija, naudojama šiuolaikinėje statyboje sienoms, grindims, stogams, perdangoms bei pamatams šiltinti.

Vidutinio kietumo putų poliuretanas naudojamas automobilių sėdynėms gaminti. Minkštas putų poliuretanas naudojamas ortopediniams gaminiams, pvz., pagalvėms, čiužiniams, manekenams ir kt. gaminiams, gaminti. Putų poliuretanas yra nedegi medžiaga, todėl manoma, kad ši medžiaga yra saugesnė nei mediena. Paprastai putų poliuretano sudėtyje yra antipireno, kuris didina medžiagos atsparumą degimui. Uždaros putų poliuretano poros neleidžia medžiagai degti per visą gylį. Šiandien putų poliuretanas aktyviai naudojamas tankuose, šarvuotuose transporteriuose, pėstininkų kovos mašinose, kuriuose po šarvais dedamas apsauginis putų poliuretano sluoksnis. Tai leidžia maksimaliai efektyviai apsaugoti įgulą nuo šalčio ir karščio.

Teoriškai putų poliuretano patvarumo laikas yra 25–30 metų. Vokietijos, Amerikos, Kanados, Švedijos ir Japonijos specialistai, demontuodami sienų, stogų, pamatų konstrukcijas, paima putų poliuretano mėginius nuo praeito šimtmečio 70-ais metais išlietų vamzdžių ir tvirtina, kad šios medžiagos savybės nepasikeitė. Šiltinamosios izoliacijos medžiagų mokslinių tyrimų instituto (Miunchenas, VRF) mokslininkai ištyrė tris stogo konstrukcijas, kurios buvo apšiltintos putų poliuretanu (vienos konstrukcijos šiltalo sluoksnis sudarė 60 mm, kitų dviejų – 30 mm, putų poliuretano tankis – 30–35 kg/m3). Šių tyrimų rezultatai parodė, kad po 10 eksploatacijos metų nei putų poliuretano šiluminis laidumas, nei drėgnis praktiškai nepadidėjo.

Putų poliuretano izoliacijos technologija paremta unikaliomis fizikinėmis ir mechaninėmis šios medžiagos – poliuretano – savybėmis: mažiausias tarp šiuolaikinių šilumos izoliacijos medžiagų šiluminis laidumas, kuris, priklausomai nuo tankio, siekia 0,019–0,033 Vt/m0C, tai reiškia minimalų izoliacijos storį. Šios putų poliuretano charakteristikos leidžia užtikrinti maksimalias šilumos ir energijos tausojimo charakteristikas plačios paskirties gamybinėse ir ūkinėse sistemose.

TECHNOLOGIJA TERMOLITAS UŽTIKRINA EKONOMIŠKUMĄ, EKOLOGIŠKUMĄ, ATSPARUMĄ IR ILGAAMŽIŠKUMĄ.